NASZE PRODUKTY POCHODZĄ TYLKO ZE SPRAWDZONYCH ŹRÓDEŁ I POSIADAJĄ NASTĘPUJĄCE CERTYFIKATY EKOLOGICZNOŚCI:

 

 

EURO LEAF: 

Certyfikat przyznawany przez Komisję Europejską dla produktów ekologicznych w Unii Europejskiej. Jest obowiązkowo umieszczany na wyprodukowanych w  jednym z państw członkowskich i spełniających normy pochodzące z prawa Unii Europejskiej. Logo Zielonego Liścia może być używane tylko dla produktów, których skład w 95 % stanowią produkty pochodzące z rolnictwa ekologicznego. Nowe logo zostało wprowadzone w 2010 roku.
Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie : www.ec.europa.eu/agriculture/organic

ECOCERT:

Kupując produkty z certyfikatem ECOCERT masz pewność, że ich czystość "ekologiczna" jest potwierdzona. Znak ECOCERT cieszy się reputacją i zaufaniem zarówno wśród konsumentów, jak i producentów wyrobów naturalnych.
Firma ECOCERT SA jest oficjalnie uznaną jednostką kontrolującą i wydającą certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów dla produktów ekologicznych. ECOCERT ma swoje przedstawicielstwa między innymi we Francji, Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii czy Hiszpanii, które są powołane do wydawania certyfikatów i prowadzenia kontroli nad firmami europejskimi. Aktualnie ECOCERT wykonuje też usługi w zakresie kontrolowania i certyfikacji w około 70 krajach poza UE, na wszystkich kontynentach.
Od 2002 roku firma ECOCERT zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych.
Dla celów certyfikacji kosmetyków, ECOCERT wyróżnia dwa rodzaje kosmetyków:
1. Kosmetyk naturalny (natural cosmetic)
- minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego.
2. Kosmetyk naturalny i ekologiczny (natural and organic cosmetic) - minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego oraz przynajmniej 50% surowców naturalnych pochodzi z upraw ekologicznych.
Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie : www.ecocert.com

AGRICULTURE BIOLOGIQUE:

Stowarzyszenie non-profit służące rozwojowi i promocji rolnictwa ekologicznego. Certyfikat AB, przyznawany jest przez francuskie Ministerstwo Rolnictwa. Potwierdza, że producent spełnia wszystkie wymagania rolnictwa ekologicznego Unii Europejskiej i gwarantuje, że co najmniej 95% składników rolnych danego produktu jest pozyskiwanych z upraw ekologicznych.
Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie : www.agencebio.org

USDA:

Amerykański znak ekologiczny przyznawany przez The National Organic Program (NOP).
National Organic Program rozwija, wdraża i nadzoruje produkcję, handel i oznakowanie żywności naturalnej, a także licencjonuje przedstawicieli (nie tylko w USA), którzy certyfikują produkcję zgodną z amerykańskimi standardami.
Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie : www.usda.gov