Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Nowy produkt

2147483619 Przedmioty

Glikol Propylenowy Super Czysty (99,9%) 5 L

69,99 zł

Więcej informacji

Glikol Propylenowy Super Czysty (99,9%) 5 L

Kraj pochodzenia: Unia Europejska

Jakość: Spełnia normy czystości Ph. Eur./USP

Synonim:  1,2 -glikol propylenowy

Wzór chemiczny: C3H8O2

Nr CAS: 57-55-6

Nr WE: 200-338-0

Glikol propylenowy jest bezwonnym, bezbarwnym płynem stosowanym do produkcji produktów konsumpcyjnych i przemysłowych. Generalnie uznany za bezpieczny (GRAS), amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdza jego stosowanie jako pośredniego dodatku do żywności. Glikol propylenowy jest również stosowany w kosmetykach, farmaceutykach i wielu innych praktycznych zastosowaniach.

Zastosowania farmaceutyczne:

Farmaceutyczny glikol propylenowy USP / EP jest stosowany jako nieaktywny środek wspomagający. Jako środek przenosi smaki w żywności i napojach, pomaga zachować smak i wilgoć w karmie dla zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich oraz działa jako nośnik aktywnych składników występujących w syropu na kaszel i kapsułkach żelowych. Glikol propylenowy utrzymuje produkty higieny osobistej spójne, miękkie i wilgotne. Obejmuje to dezodoranty w sztyfcie, krem ​​do opalania, szampony, balsamy do ciała, kremy do twarzy i szminkę. Dodatkowo działa jako dodatek do stabilizacji piany w produktach do pielęgnacji ciała i opieki zdrowotnej.

Zastosowania przemysłowe:

Przemysłowy glikol propylenowy jest stosowany w przemyśle jako nośnik ciepła, który chroni przed pęknięciem ciśnienia i korozją, kontroluje lepkość i rozpuszcza substancje czynne. Jest również stosowany w farbach i powłokach do ochrony przed zużyciem i warunkami atmosferycznymi, jako odmrażacz do samolotów, w płynnych detergentach, środkach przeciw zamarzaniu i jako rozpuszczalnik w farbie drukarskiej. Jako podstawowy element konstrukcyjny stosuje się go w swojej surowej postaci do wytwarzania plastycznych tworzyw sztucznych, takich jak nienasycone żywice poliestrowe. Żywice są stosowane w łopatach wiatraka, meblach, konstrukcji morskich, żelkotach, syntetycznych powłokach marmurowych, mieszankach do formowania blachy i na ciężkich powierzchniach uderzeniowych, takich jak podłogi.

Zastosowanie w medycynie:

W celach leczniczych glikol propylenowy jest stosowany jako rozpuszczalnik w różnych formatach: wstrzykiwany, doustny i miejscowy. W przypadku leków do wstrzykiwania 40% stanowi glikol propylenowy. Działania niepożądane nie występują przy normalnym stosowaniu.

Zastosowanie specjalne:

Aerolizowane postacie glikolu propylenowego są wykorzystywane do tworzenia gęstego "dymu" bez płomieni. Aerolizowane produkty są używane przez wojsko Stanów Zjednoczonych jako zasłona dymna, aby ukryć ruchy wojsk na polu bitwy. Dodatkowo produkt jest również używany do symulowania dymu w różnych typach procedur szkolenia pożarowego, a także produkcji teatralnych, zgodnie z CDC. Dodatkowe zastosowania Największa ilość glikolu propylenowego znajduje się w przemyśle tekstylnym, gdzie jest wykorzystywany do produkcji włókien poliestrowych.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Esencja Natury W Jednym Miejscu

    Każdy Znajdzie Coś Dla Siebie !